Wybierz język: pl gb de ru
facebook twitter
wyszukiwarka

Sznur łojowy

Sznur łojowy oraz szczeliwo z łojem są to uszczelnienia techniczne dynamiczne  zbudowane z przędzy bawełnianej impregnowanej łojem. Prosta i naturalna konstrukcja sprawia, że są one obecnie uważane za  jedne z najtańszych sznurów uszczelniających dostępnych na rynku.

Obecność wyłącznie składników naturalnych oraz brak pylenia tego rodzaju uszczelnień umożliwia wykorzystanie tego materiału do kontaktu z żywnością (atesty PZH). Przędza bawełniana bardzo dobrze dopasowuje się do uszczelnianych powierzchni, a obecność łoju zapewnia lepszą smarność oraz brak przepuszczalności.

 

Sznur łojowy powszechnie używany jest do uszczelniania elementów pozostających w kontakcie z żywnością, na przykład do uszczelniania mieszalników, mieszadeł, uszczelniania pomp, połączeń rur wody pitnej - wszędzie tam, gdzie nie występują duże prędkości liniowe oraz wysoka temperatura. Ponadto sznur łojowy znajduje zastosowanie do łączenia i uszczelniania rur kanalizacyjnych stożkowych oraz dławnic pomp do wody brudnej.

 

W ofercie holtex.pl znajdziesz również sznur łojowy z grafitem. Obecność grafitu w pakunku uszczelniającym nadaje lepsze właściwości uszczelniające, ponieważ grafit wulkanizuje się wokół elementu uszczelnianego. Sznur łojowy z grafitem  posiada także wyższe właściwości smarne, posiada dłuższą żywotność oraz może być stosowany przy wyższych temperaturach niż czysty sznur bawełniany z łojem. Cechą negatywną tego uszczelnienia jest wykluczenie go z kontaktu spożywczego (obecność grafitu dyskwalifikuje materiał z pozytywnego atestu PZH).

 

Alternatywą sznura łojowego jest sznur zbudowany z przędzy bawełnianej z talkiem. Obydwa uszczelnienia posiadają podobne parametry techniczne. Różnią się jedynie lepkością produktu, która w przypadku sznura łojowego jest większa i dla niektórych użytkowników może być uciążliwa.

 

W ofercie firmy:

- szczeliwo bawełniane z łojem

- szczeliwo bawełniane łojowe z grafitem

 

 

  • szczeliwo bawełniane z łojem

  • szczeliwo bawełniane z łojem grafitowane

 

Zapraszamy do składnia zapytań ofertowych !Dodaj Komentarz
Nick: *
Email:
Komentarz: *
Kod z obrazka
kod_blog

Szybki kontaktTel. 42 212 83 95

 

holtex@holtex.pl

Nazwa firmy:
E-mail:
Telefon (opcjonalnie):
Kod z obrazka
kod kontakt
  Uszczelnienia techniczne, filc techniczny, kompensatory, folia aluminiowa, tekstolit, szczeliwa oraz pozostałe materiały techniczne oferowane przez holtex.pl ze względu na swoją wysoką jakość oraz niezbędne, wymagane atesty i dopuszczenia mają szerokie zastosowania w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu - zwłaszcza w dziedzinie: chemii, energetyki, ciepłownictwa oraz we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego.